Wyprawy zagraniczne

Pojedź z nami na wyprawę PPG do Grecji, Chorwacji oraz Włoch.

Celem wypraw jest zwiedzanie wybrzeża poszczególnych krajów zarówno z „góry” jak też z „dołu” oraz delektowanie się kuchnią śródziemnomorską.

Pierwszym krajem na którym chcemy sie skupić to Grecja. Zapraszamy na razie pilotów z już uzyskanym świadectwem kwalifikacji a od 2016 roku również kandydatów na kurs PPG.

Termin 15.05.2015 – 24.05.2015

Dzwoń już teraz i rezerwuj miejsce – 660 449 369

Wyprawa do Grecji dla pilotów PPG

Planujemy zorganizować ją na wzór trzech poprzednich wypraw, wprowadzając do każdej następnej nowe miejsca. Nie zrezygnujemy jednak ze stałych, sprawdzonych miejsc, które zrobiły na nas największe wrażenie. Dzięki temu, każda wyprawa będzie inna, więc te same osoby będą mogły uczestniczyć w kolejnych wyjazdach.

Do tej pory zdobyliśmy już:

Riwierę Olimpijską, gdzie wykonaliśmy wielokrotnie loty w Katerini.

Polecieliśmy nad Świątynię Ateny i Posejdona w Sounio Attiki  najbardziej wysuniętego miejsca Europy kontynentalnej

Pożeglowaliśmy nad południowymi plażami Peloponezu

Oblecieliśmy górzystą wyspę Lefkadę zaglądając do niedostępnych zatoczek, dzikich plaż. (których nawet na filmie nie uwieczniliśmy)

Gościliśmy u przyjaciół greckich w Volos w zatoce Pagasyjskiej oraz na półwyspie Halcydyckim na Kasandrze

Co nas czeka?

Przepyszna kuchnia, dzikie plaże, niedostępne zatoczki, zapach wybrzeża, greckie wino, znakomita zabawa i oczywiście zwiedzanie Grecji „z góry” i …. z „dołu”.

Nasz przyjaciel, wieloletni mieszkaniec Grecji, świetnie znający język i tamtejsze obyczaje, znakomity pilot PPG – Grzegorz Hrycaj, oprowadzi Cię po urokliwych zakątkach Grecji, opowie ciekawostki historyczne. O twoje bezpieczeństwo oraz organizację zadba Bogdan Rojek pilot paralotni z 24 letnim stażem lotów swobodnych, od 12 lat pilot PPG i PPGG, zawodnik (wcześniej pilot na samolotach odrzutowych, tłokowych, pilot szybowcowy i spadochroniarz w Dęblińskiej Szkole Sił Powietrznych).

Miejsca jakie chcemy zwiedzić pozostawiamy do uzgodnienia. Jak wspomniałem  loty i biwakowanie mogą odbywać się w towarzystwie Greków, bo gdy dowiadują się o naszym przyjeździe, chętnie do nas dołączają przyjeżdżając z wielu stron Grecji. Starty przy delikatnej bryzie są bardzo łatwe i każdy pilot świeżo po kursie powinien sobie poradzić ale by starty przebiegały sprawnie a loty bezpiecznie,nadzorować je będą dwóch doświadczonych pilotów; jeden  z „ziemi” a drugi  z „powietrza”.

Koszt  1700zł za osobę za podstawową opcję (półwysep Halcydycki i Riwierę Olimpijską) lub (Riwiera Olimpijska i wyspa Lefkada)

W cenę wliczony jest dojazd, przemieszczanie się po Grecji, powrót,  wyszukiwanie miejsc do startu, organizowanie zwiedzania Grecji, grilowania,  noclegi pod namiotami. Zwiedzenie bardziej odległych miejsc zwiększa koszty tylko o cenę paliwa (max 200 zł/os)

Dodatkowe koszty to konserwy zabrane z Polski na śniadania (chociaż w Grecji są podobne ceny), suflaki w godzinach południowych, kolacje w tawernach czyli delektowanie się owocami morza  i greckim winem 🙂

Termin wyjazdu do uzgodnienia  ale  najlepszy jest wtedy, gdy  jest już ciepło (ok 28*), czyli  wyjazd powinien nastąpić  pomiędzy 20 kwietnia  a 20 maja (póżniej jest trochę za gorąco i za tłoczno na plażach  oraz póżnym latem pomiędzy 01.09 do 15.09.).Terminy proponowane  to: wiosenny np.24 04.-3.05. i drugi 15.05 -24.05. i póżnoletni np. 04.09 – 13.09 i drugi 18.09 – 25.09. W miarę możliwości możemy dostosować się terminem wyjazdu do większości. Podróżować będziemy bardzo wygodnym vanem Toyota Sienna  z przyczepą na napędy i drugim samochodem osobowym. Ilość miejsc 8 do10- ciu.

Ubezpieczenie, koszty leczenia, OC itp musisz indywidualnie załatwić przed wyjazdem.

Bezpieczeństwo

Loty na tej wyprawie nie mają charakteru szkolenia dlatego każdy uczestnik musi przestrzegać praw i zasad przekazanych na kursie paralotniowym I i II etapu i posiadać Świadectwo Kwalifikacji. Zasady zachowania bezpieczeństwa w lotach nad morzem będą omawiane i wymagane od uczestników na zasadach koleżeńskich.

Dzwoń już teraz i rezerwuj miejsce – 660 449 369